-->

Efekty specjalne.

Wiele efektów specjalnych FX jest obecnie realizowanych przy użyciu dedykowanych urządzeń. Mamy do dyspozycji generatory płomieni, dymu, pary, iskier. Nie tylko zastąpiły one niektóre z efektów pirotechnicznych, ale także udostępniły wiele nowych funkcjonalności. Wykorzystujemy zarówno te urządzenia jak i tradycyjne materiały pirotechniczne.

Image

OFERTA.

Wiele efektów specjalnych FX jest obecnie realizowanych przy użyciu dedykowanych urządzeń. Mamy do dyspozycji generatory płomieni, dymu, pary, iskier. Nie tylko zastąpiły one niektóre z efektów pirotechnicznych, ale także udostępniły wiele nowych funkcjonalności. Wykorzystujemy zarówno te urządzenia jak i tradycyjne efekty pirotechniczne.

Fontanny, jety i wodospady.

To najczęściej wykorzystywane efekty pirotechniki scenicznej. Mamy w tej grupie fontanny o czasie trwania nawet do 20 sekund, oraz jety o czasie działania poniżej 1 sekundy. Fontanny skierowane dyszami do dołu tworzą tzw. wodospad. Szerokie spektrum czasowe tych efektów pozwala "wypełnić" całą frazę lub tylko "podkreślić" akcent muzyczny.

Generatory iskier SPARKULAR to nowość w ofercie efektów specjalnych. Gwarantują pełną kontrolę nad generowanym efektem. Pozwalają definiować wysokość oraz czas trwania efektu. Emitują znikome ilości dymu. Temperatura iskier sięga zaledwie 17°C.

Błyski dolne i górne.

W tej grupie również dominują efekty iskrowe, ale mamy tu także flasze i dymy. Błyski charakteryzują się dużą dynamiką są więc wykorzystywane do podkreślania akcentów muzycznych.

Wśród błysków scenicznych wyodrębnioną grupę stanowią błyski górne. Błyski tworzą nad sceną kule iskier lub kolorowych gwiazdek, którym zwykle towarzyszy efekt akustyczny. Wykorzystuje się je do akcentowania dynamicznych wydarzeń na scenie.

Miny i komety.

To bardzo dynamiczny efekt sceniczny. Podstawą efektów tworzonych przez miny są tzw. gwiazdki o bogatej kolorystyce. Odrębną grupę wśród min stanowią tzw. komety. W oparciu o nie można tworzyć np. finałowe sekwencje efektów scenicznych.

Płomienie.

Te efekty są obecnie realizowane w zasadzie wyłącznie przez generatory płomieni. Płomienie różnią się wielkością, kolorem i czasem trwania. Jako paliwo stposuje się m.in. lycopodium, isopar, propan. Efekty są pod całkowitą kontrolą i można je bezpiecznie wykorzystywać na scenie.

Oczywiście nadal wykonujemy różnego rodzaju efekty z użyciem "żywego" ognia.

Dym i para.

Płomieniom możemy przeciwstawić efekty generowane w oparciu o sprężony gaz CO2. Gwałtownie rozprężający się gaz ma bardzo niską temperaturę i wytrąca z powietrza wilgoć w postaci mgły.

Konfetti i serpentyny.

Do wyrzucania konfetti, serpentyn itp. wykorzystujemy sprężony powietrze lub gaz CO2. Konfetti/serpentyny dostępne są w wielu kolorach i kształtach, także na indywidualne zamówienie. Wielkość i ilość użytych urządzeń wyrzucających ładunki zależy od postawionego zadania.

Flogos.

Flogos wytwarzane są w oparciu o mieszaninę specjalnego fluidu, helu i sprężonego powietrza. Za pomocą odpowiednio przygotowanego szablonu można generować unoszące się w powietrzu logotypy. Flogos można wykorzystać tylko w dużych pomieszczeniach lub na zewnątrz.

Napisy i obrazy pirotechniczne.

Stosowanie tradycyjnych technik pirotechnicznych wymaga wiedzy i doświadczenia. Tworzenie obrazów pirotechnicznych ma wielowiekową tradycję i nadal jest popolarne. My używamy tej techniki do prezentowania współczesnych marek handlowych.

interzero logo

WRÓĆ NA GÓRĘ